Ćwiczenia na brzuch i pośladki 

1 min czytania

ćwiczenia na brzuch i pośladki

Nie jest tajemnicą, że wiele kobiet odczuwa niezadowolenie dotyczące swojego ciała – ud, brzucha lub pośladków. Brakuje im siły w nogach, płaskiego brzucha czy jędrnych pośladków. Zamiast skupiać się na negatywach, pora podjąć działania! Z pomocą kilku prostych ćwiczeń, które przedstawimy w naszym artykule, będziesz w stanie ukształtować swój brzuch i pośladki!

Trening pośladków

Kiedy zaczynasz ćwiczyć na mięśnie pośladkowe, nieuchronnie poprawisz także wygląd nóg, nadając im jędrności i smukłości. To podwójne osiągnięcie!

Ćwiczenie 1

Wykonaj dwa zestawy po 10 powtórzeń każdy. Po krótkiej przerwie 20 sekund, przystąp do drugiej serii, tym razem wykonując 20 powtórzeń.

Ustabilizuj swoje ciało, stając pewnie na nogach. W każdej dłoni trzymaj hantel. Zginając kolana, podnoś jednocześnie ręce.

Ćwiczenie 2

Rozstaw nogi tworząc kształt litery „V”, następnie zegnij kolano na bok. Przenoś swoją wagę z jednej strony na drugą i z powrotem.

Dowiedz się także, jak podnieść i zaokrąglić pośladki!

Trening brzucha

Oto dwa skuteczne ćwiczenia na poprawę wyglądu Twojego brzucha!

Ćwiczenie 1

Rozpocznij od dwóch serii, wykonując po 10 powtórzeń. Po krótkiej, 20-sekundowej przerwie, przystąp do dwóch kolejnych serii, tym razem wykonując ćwiczenie 20 razy. 

Połóż się wygodnie na plecach, zgięte w kolanach nogi oparte na ziemi, a ręce schowane za głową. Unieś następnie korpus, starając się oderwać łopatki od podłoża, utrzymuj ręce w linii prostej względem podłogi.

Ćwiczenie 2.

Rozpocznij od położenia się na podłodze, uniesienia obu nóg nieznacznie powyżej powierzchni i naprzemiennie wyprostuj jedną, a następnie drugą. Podczas tego trzymaj ręce za głową i wykonuj skręty tułowia.Pomóc w regularnym ćwiczeniu mięśni brzucha i całego ciała mogą sportowe wyzwania. Sprawdź plank challenge!